Otwarcie Wystawy Stałej Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 czerwca 2016

Otwarcie Wystawy Stałej Muzeum Pożarnictwa w OseredkuW dniu 5 czerwca 2016 roku w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku dokonano otwarcia wystawy stałej, która zgromadziła prawie czterysta eksponatów. 

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego - Eugeniusz Polakowski, Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim - st. bryg. Stanisław Kielech, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub - podinsp. Waldemar Hurkała, dyrektor Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lub. - Eugeniusz Hanejko,  V-ce Przewodniczący Rady Powiatu - Tadeusz Suski, Wójt Gminy Susiec - Zbigniew Naklicki, wszyscy kierownicy komórek organizacyjnych gminy Susiec, strażacy, mieszkańcy z terenu gminy i okolic, oraz licznie przybyli turyści.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Susiec, następnie odczytano krótki rys historyczny powstania muzeum, oraz życiorys założyciela i pomysłodawcy - Jana Łasochy. Przemawiający do zgromadzonych zaproszeni goście nie kryli podziwu i uznania dla tej inicjatywy. W trakcie uroczystości nagrodzono i wyróżniono uczestników konkursu ,,Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa’’, który ogłoszony był na początku maja. Na scenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu im. Jana Pawła II przedstawiając specjalnie przygotowany na ta okazję montaż słowno-muzyczny. Nie mogło również zabraknąć występu Orkiestry Dętej z Gminy Susiec pod kierownictwem Pana Janusza Kiecany. Strażacy z miejscowej jednostki przygotowali pokazy sprzętu strażackiego i konkurencje sportowe. Uwieńczeniem całej uroczystości była biesiada z „Kapelą Szczebrzeską”.

[GALERIA ZDJĘĆ]